Zakończyły się rekolekcje biskupów na Jasnej Górze

25-11-2016
1752

Doroczne rekolekcje księży biskupów zakończyła w piątek, 25 listopada Msza św. odprawiona w Kaplicy Cudownego Obrazu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

W rekolekcjach, które rozpoczęły się we wtorek, 22 listopada licznie udział wzięli kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z całej Polski. Obecny był m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, który przewodniczył Mszy św. w środę, 23 listopada o godz. 7.45. Modlitwa na Jasnej Górze była okazją, by po raz pierwszy spotkał się z gronem biskupów i zawierzył swoją posługę Matce Bożej Jasnogórskiej.

Tegoroczne nauki rekolekcyjne głosił o. Ryszard Szmydki, oblat Maryi Niepokalanej i sekretarz generalny Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Msza św. kończąca rekolekcje rozpoczęła się o godz. 11.00 i sprawowana była w intencji zmarłych kardynałów, arcybiskupów, biskupów i biskupów nominatów.

„Stajemy w tej Eucharystii, by prosić w modlitwie za naszych zmarłych braci, tych, których życie zapisane jest z Księdze Życia, którzy stoją przed Panem i przed Barankiem, aby to, co nie święte Bóg swoją miłością oczyścił, to co święte uczynił nieśmiertelne na wieczność, a nam dał nadzieję życia wiecznego” – powiedział rozpoczynając Mszę św. abp Wojciech Polak.

W czasie trwania rekolekcji Episkopatu odbyły się także rekolekcje dla kierowców księży biskupów.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es