(Polski) Zuzela: Obchody 121. urodzin i 98. rocznicy święceń kapłańskich kard. Stefana Wyszyńskiego

0
498

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W sobotę, 6 sierpnia, w Zuzeli w diecezji łomżyńskiej odbędą się uroczystości związane ze 121. rocznicą urodzin i 98. rocznicą święceń kapłańskich Stefana Wyszyńskiego. Zuzela to miejsce urodzin i chrztu Błogosławionego.

Kard. Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 r. w Zuzeli na pograniczu Mazowsza i Podlasia. Co roku w parafii pw. Przemienienia Pańskiego, w miejscowości jego urodzin, mają miejsce uroczyste obchody imienin, urodzin i rocznicy święceń kapłańskich Prymasa Tysiąclecia. Jak podkreśla ks. Jerzy Krysztopa, proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium, w tym roku obchody te mają charakter szczególny ze względu na to, że przypadają po raz pierwszy po beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.

3 sierpnia o godz. 19.30 w Zuzeli była sprawowana Msza św. wraz z Apelem Jasnogórskim przed cudownym obrazem Matki Bożej Pani Zuzelskiej Matki Powołań. Można było też zwiedzić istniejące przy Sanktuarium Muzeum Lat Dziecięcych Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Główne obchody zaplanowano na 6 sierpnia, podczas uroczystości odpustowych parafii i w pierwszą sobotę miesiąca. Ma to też związek z faktem, że właśnie w pierwszą sobotę miesiąca urodził się Stefan Wyszyński. Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski. O godz. 18.00, tak jak w każdą sobotę, wierni będą się modlić podczas Mszy św. wstawienniczej i Apelu Jasnogórskiego.

Do pielgrzymowania do Sanktuarium w Zuzeli zachęca kustosz Sanktuarium ks. Jerzy Krysztopa. „Drodzy Czciciele Bł. Stefana! Ksiądz Prymas urodził się w pierwszą sobotę miesiąca i bardzo często wracał do tej daty i dziękował Opatrzności Bożej za narodziny w dniu Maryjnym: Urodziłem się w moim domu rodzinnym pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i to w sobotę (pierwszą sobotę sierpnia), żeby we wszystkich planach Bożych był ład i porządek. Pomni na to wszystko, przybądźmy licznie w najbliższą sobotę na sanktuaryjne uroczystości” – napisał na stronie internetowej parafii  ks. Krysztopa, zapraszając parafian i pielgrzymów na uroczystości odpustowe.

www.parafiazuzela.vxm.pl/ BP KEP

NO COMMENTS