Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Przewodniczący polskiego Episkopatu abp Stanisław Gądecki, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, przesłał na ręce Ojca Świętego  życzenia z okazji przypadających 17 grudnia 80. urodzin. Dziękując Bogu za dar pontyfikatu Franciszka, życzył, by “każdy dzień pełnienia misji Biskupa Rzymu i Pasterza Kościoła powszechnego, wypełniony był odkrywaniem wielkich dzieł Bożych”.

Publikujemy treść życzeń:

Warszawa, 17 grudnia 2016 r.

Umiłowany Ojcze Święty!

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, dziękując Bogu za dar życia i pontyfikatu Waszej Świątobliwości, chciałbym złożyć serdeczne życzenia z okazji 80. urodzin.

Mając w pamięci żywe obrazy lipcowych spotkań z Ojcem Świętym – w Krakowie, na Jasnej Górze i w innych miejscach naszej ojczyzny – podziwiając entuzjazm wiary Waszej Świątobliwości oraz zasłuchanie w Boże Słowo, pragnę życzyć, aby każdy dzień pełnienia misji Biskupa Rzymu i Pasterza Kościoła powszechnego, wypełniony był odkrywaniem wielkich dzieł Bożych, których nasz Pan dokonuje w historii społeczeństw oraz w osobistej historii każdego z nas.

Niech miłosierne oblicze Ojca, zatroskanego o swoje dzieci, będzie zawsze widoczne w życiu i w nauczaniu Waszej Świątobliwości.

Niech Duch Święty Ożywiciel nieustannie odnawia wewnętrzny zapał i pragnienie głoszenia Dobrej Nowiny, wszędzie tam, gdzie panuje smutek i zwątpienie.

Niech Maryja – Matka Niepokalana wyprasza dar nieugiętej wiary, dzięki której, z pokojem w sercu, pod przewodnictwem Waszej Świątobliwości wychodzić będziemy każdego dnia na spotkanie przychodzącego Pana.

Z synowskim oddaniem, w Chrystusie,

 +Stanisław Gądecki

 Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący CCEE

___________________________
Jego Świątobliwość
Franciszek

BP KEP

Zobacz też:
KAI: Urodziny Papieża

Fot. ilustracyjne: M. Mazur/Episkopat.pl/photos

NO COMMENTS