Ingres dotychczasowego koadiutora archidiecezji warmińskiej abp.  Józefa Górzyńskiego do katedry pw. św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się w sobotę 15 października 2016 r. o godz. 11.00, natomiast do katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku w niedzielę 16 października o godz. 11.00.

Jak czytamy w komunikacie do wiernych archidiecezji warmińskiej, Ojciec Święty Franciszek przyjął prośbę abp. Wojciecha Ziemby, metropolity warmińskiego o rezygnacji z urzędu. Wola Ojca Świętego zostanie ogłoszona 15 października w katedrze warmińskiej w Olsztynie o godzinie 11.00 przez przedstawiciela Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Wydarzenie to będzie połączone z uroczystym ingresem nowego arcybiskupa warmińskiego Józefa Górzyńskiego. Od 10 lutego 2015 roku pełnił on funkcję koadiutora archidiecezji. Jak wyjaśnia  rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik, funkcja ta polega na wspomaganiu biskupa diecezjalnego z prawem następstwa.

Również 15 października odchodzący na emeryturę abp Wojciech Ziemba będzie obchodził 75. rocznicę swoich urodzin. Będzie to okazja do modlitwy dziękczynnej za 49 lat kapłaństwa  i 34 lata sakry biskupiej Jubilata.

Zobacz też:

Komunikat na stronie archidiecezji warmińskiej

Życiorys abp. Józefa Górzyńskiego

Życiorys abp. Wojciecha Ziemby

***
Zdjęcia do pobrania:

>>abp Józef Górzyński

>>abp Wojciech Ziemba

BRAK KOMENTARZY