IV Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie

0
1042

Czwarta edycja Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej pod patronatem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się od 18 do 19 września 2020 r. w formie debat i warsztatów online.

„Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej to przestrzeń do rozmowy na najważniejsze tematy, platforma wymiany myśli ludzi zatroskanych o dobro wspólne. To również ciekawe i aktualne zagadnienia, debaty specjalistów z różnych dziedzin, integracja środowisk oraz wymiana doświadczeń, a także przestrzeń w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką” – informują organizatorzy Festiwalu.

„Chrześcijaństwo to jest religia prospołeczna, interesują je wszystkie zagadnienia społeczne” – podkreślił abp Stanisław Gądecki, zapraszając na IV Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Pogratulował też i wyraził wdzięczność organizatorom wydarzenia za to, że popularyzują katolicką naukę społeczną w Polsce.

W trakcie Festiwalu odbędą się dwie debaty z udziałem zaproszonych gości. Ważnym elementem będą też bezpłatne warsztaty skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką katolickiej nauki społecznej.

Organizatorami Festiwalu są: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Fundacja Civitas Christiana oraz Obserwatorium Społeczne. Nad merytoryczną stroną Festiwalu czuwa Rada Programowa pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, Przewodniczącego Rady ds. Społecznych KEP. Wydarzenie objął patronatem honorowym abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Na wydarzenie można zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej: festiwalkns.pl.

 festiwalkns.pl/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY