Kongres Młodzieży Polonijnej online (relacja)

0
702

W sobotę, 19 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kongres Młodzieży Polonijnej online. Tym razem pod hasłem: „Z szacunkiem, współczuciem i delikatnością (KKK 2358)”. W Kongresie wzięli udział przedstawiciele młodzieży polonijnej z Anglii, Belgii, Francji, Grecji, Irlandii, Kanady, Niemiec, Polski, Białorusi, Ukrainy, Szkocji, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch i Australii. Spotkanie poświęcone było tematyce orientacji seksualnej.

Hasło przewodnie  spotkania odwoływało się do zdania z Katechizmu Kościoła Katolickiego stwierdzającego, iż osoby homoseksualne powinno być traktowane z szacunkiem, miłością i delikatnością. Gościem młodych była dr Jolanta Próchniewicz (psycholog i teolog; członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich), która w swoim wystąpieniu pt. „Orientacja czy dezorientacja” podjęła tematykę związaną z homoseksualizmem. Następnie przedstawiciele Fundacji Strumienie Życia podzielili się swoimi świadectwami.

Bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przedstawił stanowisko Kościoła dotyczące osób homoseksualnych i ich miejsce we wspólnocie Kościoła katolickiego. W dalszej części spotkania uczestnicy Kongresu zadawali pytania, na które opowiadała dr Jolanta Próchniewicz, bp Wiesław Lechowicz i przedstawiciele Fundacji oraz spotkali się w mniejszych grupach. W trakcie tych spotkań podejmowano zagadnienia związane z tematyką Kongresu.

W programie znalazł się także czas na wspólny śpiew i modlitwę, którą tym razem animowała grupa ze Wschodu.

Podsumowując spotkanie Kongresowe, bp Wiesław Lechowicz zachęcił młodych do włączenia się w różne proponowane inicjatywy, jedną z nich jest konkurs na logo i hymn Kongresu oraz wyjazd młodzieży polonijnej na Kongres Eucharystyczny do Budapesztu.

Biskup zaprosił młodzież polonijną na kolejne spotkanie, które w związku ze zbliżającymi się wakacjami odbędzie się 16 października.

Kongres Młodzieży Polonijnej online – „Spotkanie LIVE” odbywają się co 2 miesiące i są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata.

Organizatorzy zapraszają młodzież polonijną do przysyłania uwag i propozycji, by spotkania kongresowe były jak najbardziej interesujące i odpowiadały na ich zapotrzebowania.

Więcej informacji o Kongresach online i relacje z wcześniejszych spotkań na: facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej/www.emigracja.episkopat.pl

RELACJE Z WCZEŚNIEJSZYCH KONGRESÓW

Zobacz także: 

Podcast Zapytaj Boga Dlaczego

Fundacja Strumienie Życia

Dr Jolanta Próchniewicz: homoseksualizm wynika z pewnych deficytów na etapie wcześniejszego życia

BRAK KOMENTARZY