– W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce składam serdeczne podziękowania Panu Prezydentowi za zaproszenie Ojca Świętego Franciszka do Polski oraz za udział Pana Prezydenta w uroczystościach – napisał abp Stanisław Gądecki.

W liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wyraził wdzięczność za gościnne i pełne życzliwości przyjęcie Ojca Świętego Franciszka oraz za osobiste świadectwo wiary i wierności tym wartościom, na których ufundowana jest historia Polski.

– Ostatnie dni były wzruszającym świętem młodości i wiary, świętem miłości i przebaczenia; świętem, które każe nam patrzeć ku przyszłości z nadzieją. Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób, w tym wolontariuszy, pracowników instytucji i urzędów – również państwowych i samorządowych – miliony nie tylko katolików i nie tylko Polaków w kraju i zagranicą, stały się częścią tych ważnych i niezapomnianych chwil – podkreślił Przewodniczący Episkopatu w liście do Prezydenta RP.

Arcybiskup Gądecki zaznaczył, że obecność Ojca Świętego Franciszka, stojącego na czele ponad miliardowej wspólnoty osób, stało się okazją nie tylko do promocji Polski na całym świecie, ale również do promocji tych wartości, które są solidną podstawą trwałego pokoju i bezpieczeństwa płynących z Ewangelii.

BP KEP / Warszawa