Przewodniczący Episkopatu spotkał się z pracownikami Caritas Polska

0
667

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotkał się 15 września z dyrektorem Caritas Polska ks. Marcinem Iżyckim oraz pracownikami Caritas Polska. Podczas rozmów zapoznał się z aktualnymi działaniami organizacji.

Pracownicy Caritas Polska rozmawiali z Przewodniczącym Episkopatu na temat rozwoju instytucjonalnego organizacji, standardów zarządzania, zarządzania finansowego i cyfryzacji. Jedną z głównych kwestii poruszanych w czasie spotkania był też rozwój wolontariatu Caritas Polska oraz Caritas diecezjalnych, a także obchody Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

W czasie spotkania przedstawiono abp. Gądeckiemu m.in. sprawozdania z działań w zakresie ekologii integralnej. Wpisało się to w trwający właśnie „Czas dla Stworzenia”, obchodzony w Kościele na całym świecie z inicjatywy Papieża Franciszka. Ponadto koordynatorzy działów przedstawili plany i aktywności z zakresu działu krajowego (w szczególności dotyczące migrantów, żywności i seniorów), działu zagranicznego oraz serwisu „Uratuję Cię”. O swojej aktywności opowiedzieli również przedstawiciele Działu Fundrisingu i Komunikacji, Obserwatorium Caritas oraz Fundacji „Pro Caritate”. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem.

„Bardzo dziękuję wszystkim za to spotkanie i mam nadzieję, że okazji do dzielenia się działaniami będzie jeszcze więcej” – powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska na zakończenie wspólnych rozmów.

Abp Stanisław Gądecki wyraził wdzięczność i uznanie dla każdej osoby zaangażowanej w działanie na rzecz potrzebujących. Powiedział również, że najważniejsze w misji Caritas jest to, by nigdy nie zabrakło ducha i zapału do jej wypełniania.

Caritas Polska/BP KEP

Zdjęcie ilustracyjne: Spotkanie w Caritas Polska w 2018 r./ Archiwum Caritas Polska

 

BRAK KOMENTARZY