1 listopada wspominamy niezliczoną rzeszę świętych odkupionych przez Jezusa Chrystusa, którzy obmyli swe szaty we krwi Baranka i cieszą się wspólnotą z Bogiem w Niebie. Tego dnia dziękujemy Bogu za dar świętych w Kościele – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Episkopatu.

Bp Artur G. Miziński zauważył, że pierwsze dni listopada skłaniają nas zawsze do refleksji nad przemijaniem, nad życiem człowieka, nad jego celem i przeznaczeniem. „1 listopada wspominamy niezliczoną rzeszę świętych odkupionych przez Jezusa Chrystusa, którzy obmyli swe szaty we krwi Baranka i cieszą się wspólnotą z Bogiem w Niebie. Tego dnia dziękujemy Bogu za dar świętych w Kościele” – powiedział sekretarz generalny Episkopatu.

Bp Miziński podkreślił, że ten dzień przypomina nam o celu naszego życia, jakim jest powołanie do świętości. „To dzień, kiedy przez naszą modlitwę chcemy dostępować świętych obcowania” – zauważył bp Miziński.

W Dzień Zaduszny wspominamy z kolei wszystkich tych, którzy przekroczyli granicę śmierci i oczekują na oczyszczenie w czyśćcu. „Ważne jest, abyśmy przez naszą modlitwę wspierali naszych bliskich zmarłych, którzy przeżywają czas oddalenia od Boga. Naszą modlitwę i odpusty, które możemy uzyskać nawiedzając cmentarze, możemy i powinniśmy – jako bracia i siostry w Chrystusie – ofiarować za naszych bliskich zmarłych” – stwierdził sekretarz generalny Episkopatu Polski.

BP KEP