Mając świeżo w pamięci betlejemski żłóbek i radość z narodzin Jezusa Chrystusa powinniśmy przypominać o konieczności obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreślił bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski w czasie spotkania opłatkowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Episkopatu Polski i środowisk pro-life.

W siedzibie Episkopatu Polski po raz pierwszy na spotkaniu świąteczno-opłatkowym spotkali się obrońcy życia i przedstawiciele Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Episkopatu Polski. W roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zgromadzonym towarzyszyły słowa Papieża Polaka, który, będąc był niestrudzonym obrońcą życia, powiedział: „Józef z Nazaretu, który uchronił Jezusa od okrucieństwa Heroda, staje w tej chwili przed nami jako wielki rzecznik sprawy obrony życia ludzkiego od pierwszej chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Sekretarz Episkopatu Polski zaznaczył: „We wszystkich działaniach, które mają na celu obronę życia powinniśmy wpatrywać się w Bożą Dziecinę, która przyszła na świat, aby objawić miłość Boga Ojca do każdego człowieka”.

Ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Drąg zwrócił uwagę, że każdy człowiek nosi w sobie głębokie pragnienie bycia kochanym. „Tym, który pokazał istotę miłości jest Jezus Chrystus przychodzący do nas w Nowonarodzonym Dziecięciu. Niech każde poczęte dziecko wyzwala w nas pokłady miłości – powiedział. Ks. Drąg. Dodał, że  doświadczenie miłości przemienia serca i sprawia, że życie nabiera sensu. Życzył wszystkim zebranym, aby miłość, zaufanie i wzajemna bliskość były udziałem każdej rodziny.

Beata Choroszewska Krajowa Doradczyni Życia Rodzinnego składając życzenia bożonarodzeniowe zwróciła uwagę na życie Św. Rodziny, której historia od samego początku nie była łatwa. Zaznaczyła: „W tej historii każdy z nas może odkrywać swoje życie jako historię świętą, zaplanowaną przez Boga, w której obecny jest Emmanuel, Bóg z nami”.

Spotkanie opłatkowe przedstawicieli organizacji pro-life odbyło się po raz pierwszy w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Byli na nie zaproszeni wszyscy, którzy troszczą się o życie zarówno na gruncie politycznym, samorządowym, jak i społecznym oraz duszpasterskim. Organizatorem spotkania był Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin KEP.

BP KEP