W dniach 21-23 marca odbywa się w Poznaniu trzydniowe Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Duszpasterskich pod patronatem Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, kierowanej przez bp. Andrzeja Czaję.

Dzisiaj w auli abp. Antoniego Baraniaka, w budynku kurii metropolitarnej w Poznaniu, rozpoczął się drugi dzień wykładów z udziałem dyrektorów Wydziałów Duszpasterskich z Polski. Wnioski z syntezy synodalnej oraz pojawiające się perspektywy przedstawił prof. Aleksander Bańka.

Wykłady nawiązujące tematycznie do Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2023/2024 wygłosi m.in. prof. Wioletta Szymczak z KUL-u, członek Komisji Duszpasterstwa KEP. Dzień zakończy się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Spotkanie w Poznaniu odbywa się w odpowiedzi na zaproszenie abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP i metropolity poznańskiego, oraz ks. Krystiana Sammlera, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa poznańskiej kurii.

BP KEP

Fot. Archidiecezja Poznańska