Biskup radomski Marek Solarczyk w specjalnym komunikacie skierowanym do diecezjan zaprosił w piątek, 15 października, do katedry radomskiej na rozpoczęcie prac synodalnych w tej diecezji. „O godz. 17.00 zawierzymy nasze prace Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, a następnie, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszej diecezji na czas synodu i wszystkie dzieła powierzone nam przez Boga. W naszej modlitwie będziemy także polecać Miłosiernemu Bogu, zmarłego przed dwudziestu laty (18 października) naszego biskupa Jana Chrapka” – napisał Biskup Radomski.

Pełna treść komunikatu:

Zaproszenie na Inaugurację prac Synodu w Diecezji
oraz modlitwę w intencji śp. Biskupa Jana Chrapka

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

Ojciec Święty Franciszek w dniu 9 października bieżącego roku, uroczyście rozpocznie w Watykanie XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. To dzieło Kościoła powszechnego będzie odbywało się pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” i będzie miało bardzo ważny etap prac, w które ma włączyć się także nasza diecezja. Wraz z całym Kościołem, zostaliśmy zaproszeni do podjęcia refleksji nad wyzwaniami, jakie powinna z oddaniem przeżywać wspólnota wierzących i dzięki którym: „Kościół będzie mógł nauczyć się na podstawie tego, czego doświadczy, jakie procesy mogą mu pomóc w przeżywaniu komunii, w realizowaniu uczestnictwa, w otwarciu się na misję. Nasze „podążanie razem” jest w istocie tym, co najlepiej realizuje i ukazuje naturę Kościoła jako pielgrzymującego i misyjnego Ludu Bożego” (Dokument przygotowawczy, XVI Zwyczajnego zgromadzenia ogólnego synodu biskupów, n. 1). Szczegółowe informacje na temat organizacji prac synodalnych w naszych wspólnotach parafialnych i grupach modlitewno-formacyjnych będą podane w późniejszym terminie.

Zapraszam serdecznie na rozpoczęcie prac synodalnych w naszej diecezji, które będzie miało miejsce podczas wspólnej modlitwy w katedrze radomskiej, w dniu 15 października 2021 roku. O godz. 17.00 zawierzymy nasze prace Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, a następnie, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszej diecezji na czas synodu i wszystkie dzieła powierzone nam przez Boga. W naszej modlitwie będziemy także polecać Miłosiernemu Bogu, zmarłego przed dwudziestu laty (18 października) naszego biskupa Jana Chrapka i wręczymy tegoroczną nagrodę Viventi Caritate, przyznawaną przez Kapitułę Funduszu Jego imienia.

Serdecznie proszę, aby w naszych parafiach, wspólnotach i osobistych intencjach, nie ustawała modlitwa w intencji dobrych owoców synodu.

Wasz biskup Marek

Za: www.diecezja.radom.pl

Na zdjęciu: Bp Marek Solarczyk przy grobie śp. bp. Jana Chrapka/ Foto: ks. S. Piekielnik/ www.diecezja.radom.pl

BRAK KOMENTARZY