Przewodniczący polskiego Episkopatu abp Stanisław Gądecki, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, przesłał na ręce Ojca Świętego  życzenia z okazji przypadających 17 grudnia 80. urodzin. Dziękując Bogu za dar pontyfikatu Franciszka, życzył, by „każdy dzień pełnienia misji Biskupa Rzymu i Pasterza Kościoła powszechnego, wypełniony był odkrywaniem wielkich dzieł Bożych”.

Publikujemy treść życzeń:

Warszawa, 17 grudnia 2016 r.

Umiłowany Ojcze Święty!

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, dziękując Bogu za dar życia i pontyfikatu Waszej Świątobliwości, chciałbym złożyć serdeczne życzenia z okazji 80. urodzin.

Mając w pamięci żywe obrazy lipcowych spotkań z Ojcem Świętym – w Krakowie, na Jasnej Górze i w innych miejscach naszej ojczyzny – podziwiając entuzjazm wiary Waszej Świątobliwości oraz zasłuchanie w Boże Słowo, pragnę życzyć, aby każdy dzień pełnienia misji Biskupa Rzymu i Pasterza Kościoła powszechnego, wypełniony był odkrywaniem wielkich dzieł Bożych, których nasz Pan dokonuje w historii społeczeństw oraz w osobistej historii każdego z nas.

Niech miłosierne oblicze Ojca, zatroskanego o swoje dzieci, będzie zawsze widoczne w życiu i w nauczaniu Waszej Świątobliwości.

Niech Duch Święty Ożywiciel nieustannie odnawia wewnętrzny zapał i pragnienie głoszenia Dobrej Nowiny, wszędzie tam, gdzie panuje smutek i zwątpienie.

Niech Maryja – Matka Niepokalana wyprasza dar nieugiętej wiary, dzięki której, z pokojem w sercu, pod przewodnictwem Waszej Świątobliwości wychodzić będziemy każdego dnia na spotkanie przychodzącego Pana.

Z synowskim oddaniem, w Chrystusie,

 +Stanisław Gądecki

 Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący CCEE

___________________________
Jego Świątobliwość
Franciszek

BP KEP

Zobacz też:
KAI: Urodziny Papieża

Fot. ilustracyjne: M. Mazur/Episkopat.pl/photos

BRAK KOMENTARZY