Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Modlitwa za “zranionych w Kościele Katolickim” odbędzie się w niedzielę 18 października 2020 r. o godzinie 18:00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie-Nowej Hucie (Arka Pana). Już po raz szósty zostaną otoczone modlitwą osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych Kościoła Katolickiego.
Modlitwa będzie transmitowana, link do transmisji będzie dostępny wkrótce na naszym wydarzeniu na Facebooku.
Przed modlitwą, o godz. 17:00, w Kaplicy Pojednania odbędzie się Msza św. w intencji osób skrzywdzonych, natomiast po modlitwie nastąpi spotkanie z gościem, ks. Grzegorzem Strzelczykiem, który jest teologiem, proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tychach oraz dyrektorem Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Katowickiej. Od 2020 ksiądz Strzelczyk jest również członkiem zarządu Fundacji Świętego Józefa, której główną misją jest ochrona dzieci i młodzieży oraz “budowanie struktur pomocy, które mają wspierać uzdrowienie osób zranionych i zapobieganie kolejnym przestępstwom wykorzystania seksualnego” (informacja ze strony Fundacji). Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań gościowi.
Organizatorzy świeccy katolicy z Krakowa