(Polski) 33. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów

0
694

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Z 19 na 20 października odbędzie się 33. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.  Jubileuszowe pielgrzymowanie  w 100 – lecie odzyskania niepodległości  organizuje Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej i Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Tegoroczne Spotkanie Rodaków z kraju i zagranicy, głównie z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Białorusi i Ukrainy odbędzie się w Częstochowie w nocy z 19 na 20 października pod hasłem: „Z dala od kraju pamiętaj o Ojczyźnie – służ jej całą duszą”  (Słowa Czcigodnego Sł. Bożego, Kard. Augusta Hlonda wypowiedziane do Rodaków w 1931 r.).

W pielgrzymce wezmą udział duszpasterze polonijni, siostry Misjonarki, bracia i alumni Seminarium Zagranicznego z Poznania oraz członkowie Ruchu Apostolatu Emigracyjnego. W duchu wdzięczności za odzyskanie Niepodległości przez Polskę, pragniemy modlić się z Polonią i za Polonię w duchowej stolicy naszego kraju.

O północy odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta za Ojczyznę koncelebrowana pod przewodnictwem  bp. Stanisława Stefanka TChr transmitowana przez Radio Jasna Góra, TV Trwam i Radio Maryja.

Więcej  informacji:

 Ks. Wiesław Wójcik TChr – dyrektor Instytutu
i moderator Ruchu Apostolatu Emigracyjnego
tel. kontaktowy +48 507 135 769
e-mail: czuwanie@chrystusowcy.pl

>>www.czuwanie.chrystusowcy.pl

NO COMMENTS