Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Uprzejmie informujemy, że ze względów proceduralnych proces przyjmowania wniosków akredytacyjnych na beatyfikację Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. w Markowej, 21 sierpnia został zakończony.


 

ACCREDITATION
ACCREDITAMENTO
AKKREDITIERUNG

W piątek 14 lipca Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski otwiera proces akredytacji na obsługę prasową beatyfikacji Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. w Markowej.

10 września br. o godz. 10:00 odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Rodziny Ulmów w Markowej, w Archidiecezji Przemyskiej. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Dla pracowników mediów zostaną przygotowane Centrum Prasowe oraz specjalne miejsca na terenie celebry. W Centrum Prasowym do dyspozycji dziennikarzy będą: recepcja, sala prasowa z transmisją obrazu i dźwięku z uroczystości wraz z tłumaczeniem na język angielski i włoski, dostęp do Internetu (bezprzewodowego i LAN), materiały prasowe, przekąski i napoje. W Centrum Prasowym planowane są także briefingi związane z uroczystością.

Wejście do Centrum Prasowego odbywać się będzie na podstawie akredytacji wydawanych przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Formularz akredytacyjny można pobrać tutaj. Po wypełnieniu i podpisaniu należy go zeskanować i przesłać na adres: media_ulmowie@episkopat.pl. Do formularza należy dołączyć aktualne zdjęcie legitymacyjne oraz skan legitymacji prasowej ważnej w dniu beatyfikacji. Przyjmowanie wniosków potrwa do 21 sierpnia br. włącznie. Po tym terminie wnioski akredytacyjne nie będą przyjmowane.

O akredytacje mogą się ubiegać czynni zawodowo dziennikarze i fotoreporterzy prasy, radia, telewizji oraz serwisów internetowych. Biuro Akredytacji zastrzega sobie prawo weryfikacji współpracy z daną redakcją.

Akredytacja nie upoważnia do wejścia do strefy ołtarza ani do strefy VIP podczas trwania uroczystości, a jedynie do Centrum Prasowego oraz poruszania się po specjalnych miejscach wyznaczonych dla dziennikarzy w strefie 0.

Akredytacja nie obejmuje rezerwacji noclegu ani posiłków.

Nie będzie możliwości dojazdu samochodem na miejsce uroczystości. Dla dziennikarzy zostanie przygotowany specjalny parking, z którego zostaną oni przewiezieni busem do Centrum Prasowego. Wjazd na parking dla dziennikarzy będzie możliwy po uzyskaniu przepustki dla konkretnego samochodu. Wskazane dane samochodu należy wpisać w formularzu akredytacyjnym.

Odbiór akredytacji będzie możliwy w jednym z trzech miejsc, które należy zaznaczyć w formularzu.

Transmisję telewizyjną z przebiegu uroczystości przeprowadzi Telewizja Polska, która może udostępnić sygnał transmisji także innym stacjom telewizyjnym i radiowym. W tym celu należy kontaktować się bezpośrednio z Działem Handlowym TVP.

Biuro Akredytacji dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16: tel. 604 904 487, e-mail: media_ulmowie@episkopat.pl.

BP KEP

WNIOSEK AKREDYTACYJNY

REGULAMIN PRZYZNAWANIA AKREDYTACJI