Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ojciec Święty Franciszek udzielił pasterskiego błogosławieństwa uczestnikom uroczystości Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, która miała miejsce w Kaliszu 7 października 2021 r. “Dziękując duchowieństwu i wiernym w Polsce za szlachetną inicjatywę zawierzenia Narodu i Kościoła św. Józefowi, wszystkim, którzy dokonają tego aktu, życzę nieustannego wzrastania w świętości i w łasce, i z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa” – napisał Papież w liście przesłanym na ręce przewodniczącego polskiego Episkopatu.

Publikujemy pełny tekst listu:

Jego Ekscelencja
Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Łączę się duchowo z Tobą, Bracie, z Biskupem Kaliskim i wszystkimi Biskupami, Kapłanami i Wiernymi Kościoła w Polsce, którzy w narodowym Sanktuarium w Kaliszu uczestniczą w uroczystym Akcie Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Ogłaszając w Kościele powszechnym Rok poświęcony oblubieńcowi Maryi i Opiekunowi Syna Bożego, zachęciłem cały Lud Boży do modlitwy przez jego wstawiennictwo, do naśladowania jego cnót i jego zaangażowania (por. List apos. Patris corde, 7). W czasie, jaki obecnie przeżywa Kościół i świat, pragnę ponownie skierować do Narodu polskiego biblijne wezwanie: “Udajcie się do Józefa i, co on wam powie, czyńcie” (Rdz 41,55). Oblubieniec Maryi, który jest łącznikiem tej starotestamentowej historii z tajemnicą wcielenia Mesjasza, jako mąż sprawiedliwy i posłuszny, uczy postawy słuchania Słowa Boga, które objawia Jego zbawcze plany i zaprasza do ufnej współpracy w ich realizacji. Św. Józef, wierny otrzymanemu od Boga powołaniu i misji, nieustannie stoi na straży małżeństwa, rodziny i życia. Stale uczy, że uznanie prymatu Stwórcy jest zaproszeniem Go do swojego życia, do swojej rodziny, społeczeństwa, narodu.

Dziękując duchowieństwu i wiernym w Polsce za szlachetną inicjatywę zawierzenia Narodu i Kościoła św. Józefowi, wszystkim, którzy dokonają tego aktu, życzę nieustannego wzrastania w świętości i w łasce, i z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa.

Lateran, 2 października 2021 r.

Franciszek

NO COMMENTS