(Polski) Bp Miziński: Niech pokój zagości w nas i pośród nas

0
472

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Niech radość z tego faktu wypełnia nasze serca a miłość stanie się zasadą naszego życia. Niech pokój zagości w nas i pośród nas. Błogosławionej Paschy – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach wielkanocnych.

„Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! To jest ta wiadomość, która w jednym momencie obiega cały świat i niesie radość temu światu. Wszystkim tym, którzy uwierzyli w Chrystusa daje radość, bo w Chrystusie wszyscy jesteśmy powołani do zmartwychwstania, do pełni życia, do życia w jedności z Bogiem w Trójcy Jedynym, Bogiem, który jest miłością, który nie mogąc pozwolić na to, aby człowiek pozostał z dala od źródła wydaje swojego Syna, by ten przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie przywrócił nam utracone dziecięctwo Boże” – powiedział bp Miziński.

Sekretarz generalny przypomniał, że radość wielkanocnego poranka, która stała się udziałem niewiast, a potem apostołów, dzisiaj staje się udziałem wszystkich wierzących w Chrystusa, „bo Chrystus umarł i zmartwychwstał za wszystkich. Każdy kto otworzy na Jego obecność i na tę prawdę swoje serce, może i powinien rozradować się w ten dzień paschalny, radosny, gdy On zmartwychwstaje”.

Następnie zauważył, że pierwszym pozdrowieniem, które zmartwychwstały Jezus kieruje do Apostołów, to: Pokój wam. „Przynosi pokój człowiekowi, rozdartemu sercu każdego człowieka, przynosi pokój między poróżnionych, podzielonych w rodzinie, społeczeństwie, na świecie. Pragnie, aby ten pokój, który jest nie tylko równowagą sił, ale przede wszystkim  źródło swoje ma w przyjęciu prawdy o Jego zmartwychwstaniu i przyjęciu miłości, której źródłem jest Bóg, mógł stać się udziałem każdego z nas” – powiedział bp Miziński.

„Na te Święta Paschalne pragnę życzyć wszystkim tej radości paschalnej wypływającej z prawdy o zmartwychwstaniu Chrystusa, które jest dla nas zadatkiem naszego zmartwychwstania. Niech to spotkanie ze Zmartwychwstałym w gronie rodziny i najbliższych stanie się także źródłem pokoju pośród nas. Niech miłość, którą objawia Chrystus w tajemnicy paschalnej stanie się naszym udziałem. Niech nas zjednoczy z Bogiem i między nami. Niech nasze wchodzenie w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa przyczyni się do naszego powstawania z martwych z każdym dniem, by radość paschalna mogła wypełnić całe nasze życie” – powiedział sekretarz generalny.

Bp Miziński przypomniał również, że tak jak Chrystus zmartwychwstały posyła uczniów, my również powinniśmy czuć się posłani, by iść do świata i głosić tę Dobrą Nowinę wszystkim, których spotkamy na ścieżkach naszego życia. „Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Niech radość z tego faktu wypełnia nasze serca a miłość stanie się zasadą naszego życia. Niech pokój zagości w nas i pośród nas. Błogosławionej Paschy” – życzył sekretarz generalny.

BP KEP


NO COMMENTS