Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Bp Wiesław Lechowicz 10 lipca przewodniczył ceremonii obłóczyn i przyjęcia do nowicjatu postulantek ze Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w imieniu Kościoła i Zgromadzenia wręczył siostrom ich nowy strój zakonny oraz Konstytucje.

Bp Lechowicz podczas Nieszporów skierował do nowo obleczonych Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej słowo, w którym wyjaśniał znaczenie szaty – habitu, jaki otrzymały. Nawiązując do historii Eliasza i Elizeusza, zwrócił uwagę, że zewnętrzny wymiar habitu zawsze będzie ustępował jego wewnętrznemu znaczeniu. Jak mówił, podobnie jak w życiu Elizeusza, który odziedziczył po Eliaszu nie tylko płaszcz, ale i „dwie części jego ducha”, tak i w życiu misjonarki piękno zewnętrzne musi mieć zawsze swoje źródło w Duchu Świętym, modlitwie, w zawierzeniu Matce Bożej i patronom, a także w duchowości Zgromadzenia przekazanej przez Ojca Założyciela.

Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej znajduje się w Poznaniu-Morasku. Siostry modlą się w intencji całej Polonii świata. W tym miejscu też wszystkie siostry rozpoczynają swoje życie zakonne, przechodząc przez poszczególne etapy formacji. Zgodnie z charyzmatem ich założyciela Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr specjalnym zadaniem sióstr jest duchowa i duszpasterska opieka nad Polakami mieszkającymi poza granicami naszej Ojczyzny. Obecnie siostry misjonarki pracują na placówkach w Polsce oraz na blisko 40 placówkach zagranicznych: w Australii, Belgii, na Białorusi, w Brazylii, w Grecji, Islandii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

www.emigracja.episkopat.pl/ BP KEP

Galeria zdjęć:
Morasko, Przyjęcie do nowicjatu, VII 2020

NO COMMENTS