Kongres Młodzieży Polonijnej 2020 – online

Tegoroczny Kongres Młodzieży Polonijnej rozpocznie roczny cykl spotkań, które umożliwią pogłębienie relacji i chrześcijańskiej formacji – powiedział Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz w zaproszeniu na tegoroczny Kongres Młodzieży Polonijnej. W związku z panującą pandemią, planowane na 1 sierpnia spotkanie będzie miało formę wirtualną.

Trzeci Kongres Młodzieży Polonijnej przebiegać będzie pod hasłem: „Powołani do świętości”. W programie spotkania przewidziana jest integracja, wspólna modlitwa i dzielenie się przemyśleniami. Zgromadzeni uczestnicy wysłuchają konferencji wygłoszonej przez bp Lechowicza – „Powołanie do świętości w nauczaniu papieża Franciszka i w życiu św. Jana Pawła II”.

Sierpniowy kongres zapoczątkuje cykl spotkań „Kongres Młodzieży Polonijnej – Spotkanie LIVE”, będących stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata.

Głównym organizatorem spotkania jest Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz, zaś współorganizatorami młodzieżowa „Grupa Orły” z Niemiec.

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcjxFoy2_9zLBv7vftK2l6Vs6etlZO_GqFIN4c0ftDS_tKCw/viewform) do 29 lipca br.  Po wysłaniu zgłoszenia uczestnicy otrzymają link, który umożliwi udział w spotkaniu poprzez aplikację „Zoom”.

Więcej informacji na na stronach: Kongres Młodzieży Polonijnej, „Grupa Modlitewna Orły”,  Duszpasterstwo Emigracji Polskiej.

Pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej został zorganizowany w ramach Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r. i zgromadził ok. 250 osób polskiego pochodzenia z ponad 20 krajów. Kolejne spotkaniu, które miało miejsca w Warszawie w dniach od 28 lipca do 5 sierpnia 2018 r., zgromadziło podobną ilość młodych z Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Rumuni, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Paragwaju, Rosji, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.

Film podsumowujący I Kongres Młodzieży Polonijnej

Film podsumowujący II Kongres Młodzieży Polonijnej