Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Papieski wysłannik do Ukrainy kard. Konrad Krajewski modlił się w poniedziałek, 19 września, na miejscu masowych pochówków ofiar rosyjskich zbrodni wojennych w Izium. Następnie dotarł do Charkowa. Dzisiaj (20 września) wyjedzie do Kijowa, gdzie zakończy się jego misja.

“Byliśmy tam trzy godziny, a ja cały czas mówiłem koronkę do Miłosierdzia Bożego – jeszcze jedną, jeszcze jedną i różaniec” – mówił o modlitwie na wielkim cmentarzysku w Izium kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski. Podkreślił, że myślał wtedy – z jednej strony o tym, co Jezus wycierpiał na krzyżu, kiedy mówił – “Panie wybacz im, bo nie wiedzą co czynią”, a z drugiej strony, widząc wielki szacunek młodych Ukraińców dla wydobywanych ciał zmarłych, przywoływał słowa z Pisma Świętego, że zło trzeba zawsze dobrem zwyciężać. “Zawsze dobrem! Nie ma innej drogi!” – powiedział.

Przybycie kard. Krajewskiego do Ukrainy jest znakiem obecności Ojca Świętego pośród tych, którzy przetrwali.

www.archidiecezja.lodz.pl/ BP KEP

>>Więcej

Zob. też: Cardinal Konrad Krajewski Appreciation Page

NO COMMENTS