(Polski) Kondolencje Przewodniczącego Episkopatu po śmierci ojca Prymasa Polski

0
3004

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Każda śmierć, zwłaszcza osoby tak bliskiej, pozostawia pustkę i smutek, bo przerywa ona w gwałtowny sposób doczesną historię miłości, wspólnych spraw i planów. Miłość, której – wraz z wiarą – pierwszym nauczycielem Księdza Arcybiskupa Prymasa był właśnie tato, przekracza jednak doczesność i przekracza granice śmierci, trwając wiecznie – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w kondolencjach skierowanych na ręce abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski po śmierci ojca.

Śp. Stanisław Polak zmarł 2 stycznia 2019 r. w wieku 88 lat.

Pełna treść kondolencji:

Eminencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Prymasie, 

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ojca Księdza Arcybiskupa – ś.p. Stanisława Polaka.

Łączę się w bólu z rodziną, bliskim i przyjaciółmi zmarłego, zapewniając o naszej duchowej bliskości i modlitwie.

Dla ś.p. Stanisława prosimy o życie wieczne, a dla pogrążonej w żałobie rodzinie o pociechę płynącą z wiary w Jezusa Chrystusa, który jest Panem życia.

Każda śmierć, zwłaszcza osoby tak bliskiej, pozostawia pustkę i smutek, bo przerywa ona w gwałtowny sposób doczesną historię miłości, wspólnych spraw i planów. Miłość, której – wraz z wiarą – pierwszym nauczycielem Księdza Arcybiskupa Prymasa był właśnie tato, przekracza jednak doczesność i przekracza granice śmierci, trwając wiecznie.

Niech słowa z Ewangelii Janowej będą w tych dniach oparciem i umocnieniem. «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki» (J 11,25-26).

W bólu i chrześcijańskiej nadziei,

STANISŁAW GĄDECKI
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

NO COMMENTS