Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

8 stycznia rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wręczył medal jubileuszowy, wybity w związku ze stuleciem KUL, bp. Arturowi Mizińskiemu, sekretarzowi generalnemu Konferencji Episkopatu Polski. Bp prof. Miziński jest od 20 lat wykładowcą KUL. Wyróżnienie to jest
wręczane różnym osobom związanym z ideą uniwersytetu. Medal ten przyjął m.in. papież Franciszek oraz papież senior Benedykt XVI.

Medal, autorstwa Ewy Olszewskiej-Borys, został wyemitowany w maju 2017 roku przez Mennicę Polską w Warszawie. Awers jubileuszowego medalu ukazuje z bocznej perspektywy fragment fasady głównego gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W równoległe pionowe podziały ściany budowli medalierka wkomponowała godło KUL. Na rewersie historyczne ujęcie uniwersyteckiego dziedzińca. W ozdobnym etui umieszczono cytat z listu ks. Idziego Radziszewskiego do kardynała Merciera z 1919 roku: „Semestr zimowy trwał od 9 grudnia 1918 r. do 22 marca r.b. zaś letni od 23 marca do 20 lipca r.b. Atmosfera w Uniwersytecie nadzwyczaj sympatyczna. Rok następny zapowiada się bardzo dobrze. Jeszcze jest bardzo dużo do zrobienia, ale mam w Bogu nadzieję, wszystko da się z biegiem czasu wykonać, a to, co mniej dobre, udoskonalić”.

Życiorys bp. Artura Mizińskiego:
http://www.kul.pl/bp-dr-hab-artur-grzegorz-mizinski,art_1235.html

KUL / BP KEP