Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski po raz kolejny odwiedzili w tym roku niemieckojęzyczni kolędnicy misyjni. Kolędnicy misyjni odwiedzają domy i parafie w ramach Dzieła Misyjnego Dzieci „Kindermissionswerk”, z którego dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom z innych krajów. W tym roku mali kolędnicy zbierają na pomoc dla swoich niepełnosprawnych rówieśników w Peru.

Kolędnicy misyjni należą do niemieckojęzycznej parafii personalnej w Warszawie działającej przy Zgromadzeniu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Do parafii należą katolicy niemieckojęzyczni z Warszawy i okolic. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Sylwester Matusiak SAC, zaś asystentką pastoralną z ramienia Konferencji Episkopatu Niemiec p. Ula Anton, która mieszka w Polsce od 17 lat.

Tegoroczna inicjatywa organizowana jest już po raz 60. przez „Kindermissionswerk” z siedzibą w Akwizgranie. Cały dochód z kolędy misyjnej zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom w Peru. W ubiegłym roku misyjni kolędnicy z niemieckojęzycznych krajów zebrali prawie 49 mln Euro. W ostatnich latach zebrane fundusze przeznaczone zostały na 200 projektów duszpasterskich, edukacyjnych, zdrowotnych oraz doraźną pomoc dla dzieci ze 114 krajów świata.

BP KEP