W Bielsku Podlaskim powstało Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Dekret o jego ustanowieniu został odczytany podczas Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem bp. Tadeusza Pikusa, biskupa drohiczyńskiego 13 listopada br. o godz. 15:00. Uroczystości były wyrazem wdzięczności za kończący się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Odśpiewaniem hymnu Magnificat rozpoczęła się uroczystość ustanowienia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. W świątyni zebrały się wierni z 98 parafii diecezji drohiczyńskiej oraz przedstawiciele wszystkich zgromadzeń zakonnych posługujących na terenie diecezji. Pierwszym punktem niedzielnych uroczystości było poświęcenie Domu Sióstr Opatrzności Bożej, które zostały sprowadzone do Bielska Podlaskiego w sierpniu br. Przed Mszą św. kustosz Sanktuarium Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim ks. Krzysztof Kisielewicz poprowadził Koronkę.

Na początku Eucharystii, po słowach powitania kustosza nowego sanktuarium ks. Dariusza Kujawy, nastąpiło odczytanie przez wikariusza generalnego ks. Zbigniewa Rostkowskiego dekretu o ustanowieniu sanktuarium. Następnie dekret został wręczony przez biskupa kustoszowi. Jak powiedział bp Tadeusz Pikus: „Dzisiejsze ustanowienie diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wpisuje się w duchowy rozwój naszej wspólnoty diecezjalnej. Sanktuarium jest miejscem, gdzie Boże Miłosierdzie będzie szczególnie objawiało się tym, którzy tego zapragną”. Biskup wyraził wdzięczność budowniczemu kościoła ks. Marianowi Wyszkowskiemu, księżom, którzy pracowali po nim w parafii oraz wszystkim wiernym, którzy mieli wkład w powstanie sanktuarium.

Sanktuarium korzystać będzie z nowych organów, które również tego dnia zostały poświęcone. Na zakończenie Eucharystii w świątyni zabrzmiał uroczysty hymn „Chwała na wysokości Bogu”. Po Mszy św. delegacje parafialne z wszystkich stron diecezji otrzymały obraz Jezusa Miłosiernego, który wraz z księgą pamiątkową będzie odwiedzał domy parafian.

xmg/Drohiczyn

Bielsk Podlaski 4 (Large)Sanktuarium Miłosierdzia Bielsk Podlaski (Large)Bielsk Podlaski 3 (Large)

NO COMMENTS