Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Prawo a wartości w Europie to tytuł sesji, która miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie w ramach II Międzynarodowego Kongresu “Europa Christi”. W spotkaniu wziął udział m.in. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, który przewodniczył jednemu z paneli konferencji. 

W spotkaniu w Lublinie wziął udział m.in. abp  Tomasz Peta, Arcybiskup Archidiecezji w Astanie w Kazachstanie, który mówił o „Roli kultu maryjnego w reewangelizacji” oraz bp Antoni Dziemianko z Białorusi i bp Ryszard Karpiński Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Lubelskiej.

 II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” trwa od poniedziałku do 22 października w Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi, Częstochowie i Krakowie trwa. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II. Kongres wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Europa Christi” to nazwa Ruchu, który podejmuje problemy zagrożeń dla Europy, jej tożsamości i kultury, który była kształtowana przez ponad dwa tysiące lat przez wiarę chrześcijańską.

>>Program Kongresu

Kongres Europa Christi, 16 X 2018, Lublin

NO COMMENTS