Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Abp Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych archidiecezji poznańskiej z prośbą o odmówienie nowenny o deszcz. „Boże, Ojcze nasz w niebie, ześlij deszcz z obłoków, aby użyźnił ziemię i okrył ją zielenią, udziel słońca, aby kwiat zaowocował i dojrzało zboże” – modlą się wierni archidiecezji poznańskiej. Nowenna o deszcz odmawiana jest podczas codziennego różańca o ustanie epidemii w dniach od 25 kwietnia do 3 maja.

„W związku z zagrożeniem suszą, której konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego, wzywam wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby” – napisał w apelu metropolita poznański.

Nowenna wspomina, że Bóg powierzył człowiekowi ziemię, aby ją uprawiał i darzy go ziarnem do siewu i chlebem do wzmocnienia sił.

„Wejrzyj na trud wszystkich pracujących na roli i spraw swoim błogosławieństwem, aby ziemia przyniosła oczekiwane plony. Nie dozwól, aby plony uległy zniszczeniu, ale daj nam obfitość Twoich darów” – modlą się uczestnicy nowenny.

ms / Poznań