Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„W niedzielę wspominaliśmy św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Przy tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, wolontariuszom i pracownikom medycznym życzę dużo sił fizycznych i duchowych, oraz żeby wasza praca cieszyła się szacunkiem i wdzięcznością ze strony innych” – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w opublikowanym dziś przez Archidiecezję Poznańską przesłaniu. Metropolita Poznański podziękował wszystkim za modlitwę i życzliwość okazaną mu w czasie choroby.

Abp Gądecki w związku z stale rosnącą liczbą osób chorych na COVID-19 zapewnił o swojej modlitwie zarówno w intencji chorych, pracowników medycznych i ich bliskich. „W tych dniach widzimy że jest coraz więcej osób zarażonych koronawirusem. Chciałbym wszystkich zapewnić, że modlę się za was, łączę się z wami w tych niełatwych okolicznościach. Modlę się też za tych wszystkich, którzy doświadczają szczególnych trudów oraz za tych którzy martwią się o los swoich bliskich” – powiedział w przesłaniu.

BP KEP

 

 

Zapis przesłania abp. Stanisława Gądeckiego (19.10.2020)

„Bardzo dziękuję wszystkim za nadesłane w ostatnim czasie wyrazy życzliwości i modlitwę w mojej intencji. Dla człowieka, który nagle musi się od świata odizolować, każdy przejaw wsparcia jest niezwykle ważnym, bo pomaga pamiętać, że nie jest sam. W tych dniach widzimy że jest coraz więcej osób zarażonych koronawirusem. Chciałbym wszystkich zapewnić, że modlę się za was, łączę się z wami w tych niełatwych okolicznościach. Modlę się też za tych wszystkich, którzy doświadczają szczególnych trudów oraz za tych którzy martwią się o los swoich bliskich. W niedzielę wspominaliśmy św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Przy tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, wolontariuszom i pracownikom medycznym życzę dużo sił fizycznych i duchowych, oraz żeby wasza praca cieszyła się szacunkiem i wdzięcznością ze strony innych”.