Rekolekcje duszpasterzy sportowców

21-11-2016
1695
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 16-19 listopada w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach (diecezja kielecka) spotkali się duszpasterze sportowców na rekolekcjach kapłańskich. Wzięło w nich udział 60 kapłanów. Nauki rekolekcyjne o powołaniu, świadectwie i służbie kapłana we współczesnym świecie, głosił bp Marek Mendyk z Legnicy.

Mszy św. na rozpoczęcie rekolekcji przewodniczył bp Jan Piotrowski (ordynariusz kielecki), który powitał w ciepłych słowach przybyłych “Gości”: bp. M. Mendyka i bp. M. Florczyka (delegata KEP ds duszpasterstwa sportowców) i ks. Edwarda Plenia sdb (krajowego duszpasterza sportowców) a nade wszystko duszpasterzy sportowców.

– W programie rekolekcji był m.in. wyjazd do Sanktuarium św. Krzyża, gdzie zapoznaliśmy się z historią tego niezwykłego miejsca, odprawiliśmy drogę krzyżowa i w kaplicy św. Krzyża odprawiliśmy Mszę św. – relacjonuje ks. Edward Pleń.

Piątek był czasem pokuty i spowiedzi rekolekcyjnej.

– Wspaniały klimat, który doświadczaliśmy w Centrum Dialogi i Spotkań sprzyja, by dobrze przeżyć ten ważny czas w życiu każdego kapłana – podkreśla ks. Pleń.

Zobacz też: Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców i planowane spotkania

www.sport.episkopat.pl