Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców

17-11-2016
1490
@Glowimages:

W Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach (diecezja kielecka) odbyło się 16 listopada 2016 roku, tradycyjne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców. Spotkaniu przewodniczył bp Marian Florczyk (delegat KEP ds duszpasterstwa sportowców) i ks. Edward Pleń SDB (krajowy duszpasterz sportowców).

W spotkaniu wzięło udział 45 duszpasterzy. Obecny był również ks. bp Marek Mendyk
Uczestnicy zapoznali się z informację nt: XII Mistrzostw Polski księży w piłkę halową, które odbyły się w Toruniu w dniach 15/16 kwietnia; XXVI Ogólnopolskiej pielgrzymki sportowców na Jasną Górę, która odbyła się w dniu 11 czerwca; XXVIII Międzynarodowej parafiady dzieci i młodzieży, która odbyła się w dniach 10/16 lipca w Warszawie; XV Międzynarodowych mistrzostw Polski duchowieństwa, które odbyły się w dniach 4/9 lipca w Rzeszowie.

Ważnym punktem spotkania była dyskusja nt duszpasterstwa sportowców, o wyzwaniach, znakach i nadziejach.

W kończącym się roku czekają duszpasterstwo jeszcze dwa wydarzenia:
– Sympozjum naukowe: „Kultura fizyczna a struktura społeczna” i spotkanie opłatkowo – wigilijne, które odbędzie się w Warszawie 10 grudnia. Organizatorem jest SALOS RP
– Olimpijski opłatek sportowców – 20 grudnia w Warszawie. Organizatorem jest PKOL

Spotkanie wiosenne duszpasterzy sportowców w 2017 roku odbędzie się 25 kwietnia a jesienne 15 listopada w Skorzeszycach. Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców odbędą się w dniach 15-18 listopada 2018 roku w Skorzeszycach.

www.sport.episkopat.pl