Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nasza myśl, jako chrześcijan, biegnie ku tym, którzy potrzebują pomocy – powiedział bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski 10 listopada w Warszawie, w przeddzień rozpoczęcia czwartej edycji akcji „Polak z Sercem”. Jej organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.  

Akcja „Polak z sercem” to inicjatywa, której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. W jej ramach, od 11 do 21 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar przed kościołami i na ulicach polskich miast. Akcję będzie koordynowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

„To jest piękne świadectwo młodzieży polskiej formowanej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży” – podkreślił bp Artur Miziński podczas spotkania inaugurującego akcję „Polak z Sercem”. Podziękował też młodym za pomysł i realizację tej inicjatywy, która odbywa się pod honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski. „Drodzy młodzi, dziękujemy Wam serdecznie za to, że dajecie świadectwo waszej dojrzałości już w młodzieńczym wieku, w różnych wymiarach życia, również tego zatroskania o naszych rodaków” – powiedział.

 

Sekretarz Generalny Episkopatu nawiązał też do obchodzonego 14 listopada Światowego Dnia Ubogich. Przypomniał, że papież Franciszek w orędziu na ten dzień uwrażliwia nas na najbardziej potrzebujących.

Jak poinformowali przedstawiciele KSM, w ramach akcji “Polak z Sercem”, oprócz zbiórki ofiar do puszek, będzie też trwała zbiórka internetowa przy pomocy e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków na konkretne potrzeby naszych rodaków z Kresów. E-Daromat zostanie uruchomiony 11 listopada w Święto Niepodległości pod adresem www.polakzsercem.pl. Polaków na Wschodzie będzie można wesprzeć też za pomocą charytatywnego SMS-a o treści KRESY wysyłanego pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Wielki finał akcji odbędzie się 15 stycznia 2022 roku.

 

W poprzedniej edycji akcji, do Polaków mieszkających za wschodnią granicą trafiło ponad 100 tysięcy złotych, za które zakupiono żywność, przybory szkolne i środki czystości. Zebrane pieniądze wsparły setki rodzin na Wschodzie oraz umożliwiły wydanie tysięcy gorących posiłków w stołówkach dla ubogich.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to organizacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 1990 r. Działa w 31 polskich diecezjach i zrzesza 9 tysięcy młodych ludzi. Głównym zadaniem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

KSM/ BP KEP

Materiały do pobrania

Konferencja Prasowa z KSM - Polak z sercem - Warszawa, 10 listopada 2021 r.

NO COMMENTS