Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Niech Jezus, Zwycięzca śmierci, napełnia nas nadzieją i pokojem, niech światło Jego obecności przenika nasze serca i dodaje nam sił – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

„Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! To najważniejsza prawda chrześcijaństwa, pierwszy i ostateczny punkt odniesienia naszego życia duchowego” – powiedział rzecznik Episkopatu.

Dodał, że doświadczenie spotkania Mistrza rodzi wiarę uczniów. „Otwiera im oczy i serca, wprowadza w zupełnie nową rzeczywistość, której się nie mogli spodziewać i której nie oczekiwali, zamknięci w bólu i rozczarowaniu po utracie Nauczyciela. I właśnie w ich życie wkracza Zmartwychwstały, by przemienić słabość w siłę, niewiarę w zawierzenie, smutek i tęsknotę w ufność obietnicom Ojca” – zaznaczył.

„Niech Jezus, Zwycięzca śmierci, napełnia także i nas nadzieją i pokojem, niech światło Jego obecności przenika nasze serca i dodaje nam sił. Niech Jego miłość przezwycięża w nas wszelką niepewność i lęk, umacniając nas na drogach do naszego Betlejem, Nazaretu, Jerozolimy, w końcu Emaus, na drogach, na których to On sam pierwszy przychodzi, by z nami zostać. Już na zawsze” – życzył rzecznik Episkopatu.

BP KEP