Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, byśmy mogli żyć w wolnym kraju i w wolności wyznawać wiarę w Boga – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji 84. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

W związku z przypadającą 1 września br. 84. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, rzecznik KEP zachęcił, by pamiętać „o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, byśmy mogli żyć w wolnym kraju i w wolności wyznawać wiarę w Boga”. „Obejmijmy naszą modlitwą poległych oraz ofiary cywilne, które przyniosła ta hekatomba nienawiści” – podkreślił ks. Gęsiak.

„Teraz, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, nie ustawajmy w prośbach kierowanych do Pana o dar pokoju dla Ukrainy i dla całego naszego kontynentu” – zaapelował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP