Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej oraz bp Leszek Leszkiewicz z diecezji tarnowskiej spotkają się ze środowiskami misyjnymi 1 i 2 grudnia na Jasnej Górze. Tematem tegorocznej sesji misjologicznej i czuwania Papieskiej Unii Misyjnej będą są słowa: „Mocni w Duchu przy sercu Maryi”.

Organizowana przez Papieską Unię Misyjną w Polsce sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne to – jak podkreślają organizatorzy – okazja, żeby doświadczyć misyjnego wymiaru Kościoła, spotkać się ze sobą, wykorzystać czas na rozmowy i modlitwę oraz pogłębić własną misyjną formację.

Spotkanie będzie składać się z dwóch części: wykładowej i modlitewnej. Rozpocznie je Msza św. w sobotę o godzinie 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie zebrani przejdą do Auli Kordeckiego na spotkanie formacyjne. Po południu bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej opowie o sytuacji tamtejszego Kościoła, a bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej – o Duchu Świętym w misji Kościoła. Zebrani na Jasnej Górze wysłuchają też m.in. świadectwa o młodym Kościele w Mongolii i będą dziękować Panu Bogu za 25-lecie Wydawnictwa Missio-Polonia.

Czuwanie modlitewne rozpocznie się od Apelu Jasnogórskiego przed obrazem Czarnej Madonny. Punktem centralnym będzie Msza św. o północy, której przewodniczyć będzie bp Leszek Leszkiewicz. „Podczas czuwania zawierzymy Matce cały Kościół i misjonarzy, będziemy adorować Pana i poznawać przyszłych misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej. Przyjmiemy także nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej” – zapowiadają organizatorzy.

Na sesję misjologiczną i czuwanie zaproszeni są: misjonarki i misjonarze, wolontariusze i osoby świeckie, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentki i referenci misyjni oraz klerycy z kół misyjnych, a także wszyscy, którym sprawy misji są bliskie.

PDM/ BP KEP

Zobacz też:
>>Papieskie Dzieła Misyjne

NO COMMENTS