Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Edukacja, praca i dialog między pokoleniami: narzędzia, aby budować trwały pokój” – to temat najbliższego Orędzia na Światowy Dzień Pokoju, który jest obchodzony zawsze na początku roku. Komunikat w tej sprawie opublikowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Papież Franciszek wskazuje na trzy istotne konteksty w zmieniającym się świecie, aby zaproponować odnowione ich ujęcie, które odpowie na potrzeby obecnego i przyszłego czasu. Ojciec Święty zaprasza wszystkich do odczytania znaków czasu oczami wiary, aby ukierunkowanie tych zmian obudziło nowe i dawne pytania, z którym trzeba się zmierzyć. „Jak edukacja i wychowanie mogą przyczynić się do trwałego pokoju? Jak praca w obecnym świecie może mniej lub bardziej odpowiedzieć na żywotne potrzeby ludzi dotyczące sprawiedliwości i wolności? Czy poszczególne pokolenia są solidarne między sobą? Czy wierzą w przyszłość? Czy rządom w społeczeństwie udaje się w tym kontekście stworzyć pokojowy horyzont życia?”.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan / Vatican News
Fot. Vatican News