(Polski) Życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla p. Sylwii Polanin z okazji 40-lecia pracy w PKWP

11-07-2019
0
1468

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski przesyłam jak najserdeczniejsze życzenia z okazji 40-lecia pracy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach dla pani Sylwii Polanin z okazji 40-lecia pracy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Publikujemy pełną treść życzeń:

Szanowna Pani,

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski przesyłam jak najserdeczniejsze życzenia z okazji 40-lecia pracy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kościół, który w Polsce pragnie wyrazić swoją wdzięczność wobec Szanownej Pani za poświęcenie i oddanie z jakimi podejmowała Pani powierzoną sobie przez Ducha Świętego misję.

Wiem, że ta ważna rocznica staje się również ukoronowaniem pracy zawodowej Szanownej Pani, w związku z decyzją o przejściu na emeryturę. Z tego powodu, tym bardziej chciałbym wyrazić naszą wdzięczność za wszelką okazaną życzliwość i pomoc, a zwłaszcza za życzliwe spotkania z księżmi biskupami w centrali PKWP w Königstein.

Życzę, aby kolejne lata owocowały jeszcze większym oddaniem Chrystusowi w Kościele, który cały czas potrzebuje pokornych i radosnych świadków Bożej miłości.

Z wyrazami szacunku, przesyłam pasterskie błogosławieństwo,

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

NO COMMENTS