Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Mariana Dusia rozpoczną się Mszą św. żałobną w kościele św. Anny w Wilanowie w poniedziałek 13 września o godz. 18. Pogrzeb odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek, 14 września, o godz. 11 w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie też spocznie ciało Zmarłego – czytamy w komunikacie abp. metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza.

Publikujemy pełny tekst komunikatu:

W czwartek 9 września 2021 r. odszedł do Pana po długiej chorobie, opatrzony świętymi sakramentami,

biskup senior Marian Duś

w latach 1986-2013 biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej

Biskup Marian Duś urodził się 25 czerwca 1938 r. w Róży, w diecezji tarnowskiej. Na kapłana został wyświęcony 6 czerwca 1968 r. przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Sakrę biskupią przyjął w uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 1986 r. – z rąk Prymasa Józefa Glempa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. żałobną w kościele św. Anny w Wilanowie w poniedziałek 13 września o godzinie 18.oo Pogrzeb odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek, 14 września, o godzinie 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Biskup Marian zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej – stał bowiem u boku prymasa Józefa Glempa u początku jej budowy.

Otoczmy śp. biskupa Mariana naszą modlitwą.

Niech Pan, w którego krzyżu zawierzył, obdarzy go łaską zbawienia.

kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski