134. Zebranie Plenarne Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

10-10-2016
1673

Kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty, 1050. rocznica chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży – to niektóre z tematów 134. Zebrania Plenarnego Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce, które odbędzie się w dniach 11-13 października w Sanktuarium Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

„Spotkanie będzie się odbywało się w Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby włączyć się wspólnie jako gremium reprezentujące siostry zakonne w Polsce, modlitwą i wspólną refleksją, w dziękczynienie Bogu bogatemu w Miłosierdzie za Jego wielkie dary” – zapowiedziała s. Jolanta Olech SJK, sekretarz generalna KWPŻZZ.

– Jako temat wybrałyśmy tym razem pogłębioną refleksję nad naszym życiem i działaniem w perspektywie: „Sól ziemi: między tradycją, anachronizmem i nowoczesnością” – dodała.

Wśród omawianych tematów i informacji będą też wydarzenia ostatnich miesięcy, w tym 1050. rocznica chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży oraz kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty. O nowej świętej będą mówiły członkinie założonego przez nią zgromadzenia, siostry Misjonarki Miłości z Warszawy.

Gośćmi spotkania będą m.in. metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz biskupi pomocniczy krakowscy Grzegorz Ryś i Damian Muskus. Spotkanie zakończy się 13 października.

Konferencja Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, która spotyka się dwa razy w roku na zebraniach plenarnych, skupia ok. 150 członkiń. Są nimi przełożone generalne i prowincjalne, reprezentujące zgromadzenia zakonne obecne w Polsce.

sjo / Warszawa (KAI)

Zdjęcie ilustracyjne: Dreamtime