16 czerwca, w Gdańsku, odbędą się III Festiwal dla Życia oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenia zostały objęte przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdę SAC patronatem honorowym KEP. Inicjatywy te od lat gromadzą Pomorzan wokół piękna życia i wsparcia dla rodzin.

XII Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy o godz. 15:00 spod Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Uczestnictwo w Marszu jest okazją do publicznego dania świadectwa przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety.

III Festiwal dla Życia to wydarzenie pełne radości, a przede wszystkim okazja do bycia razem w jedności wspólnoty Kościoła Katolickiego. Spotykając się całymi rodzinami i budując relacje międzypokoleniowe, każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie. Festiwal odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku w godz. 16:00-22:00.

Festiwal rozpocznie się modlitwą za wiernych Archidiecezji Gdańskiej. Zagrają na nim Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio oraz Łzy Adama Konkola.

W tym roku, dla uczestników zostanie przygotowana nowa strefa– inspiracji. Będzie to przestrzeń wsłuchania się w tematy, które inspirują do refleksji nad sensem ludzkiego życia, budowaniem rodziny, wspólnotą i byciem w relacji. Konferencje wygłoszą: bp Piotr Przyborek, ks. Dominik Chmielewski, Ewelina Chełstowska, Tymoteusz Filar, Robert Friedrich „Litza”, Michał Koterski, ks. Rafał Główczyński SDS (Ksiądz z Osiedla) oraz s. Urszula Kłusek SAC.

Dodatkowo, w ramach Festiwalu będą wyznaczone również strefy: modlitwy, wspólnot, małżeństw, dla dzieci (darmowe atrakcje dla dzieci – dmuchańce, animacje, warsztaty), wydawnictw, specjalistów, gastronomiczna.

Więcej informacji na stronie www.festiwaldlazycia.pl

Przemysław Kurkowski / BP KEP

Fot. Materiały prasowe organizatora