19 września br. w Częstochowie odbędzie się Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich organizowane przez Radę Szkół Katolickich. Już po raz XXI przedstawiciele ponadpodstawowych szkół przybędą na Jasną Górę, aby we wspólnej modlitwie, refleksji, śpiewie wielbić Boga, szukać odpowiedzi na nurtujące młodych ludzi pytania i budować wzajemne relacje we wspólnocie uczniów katolickich liceów i techników.

Wiodącą tematyką spotkania będzie pytanie o sens życia, o to, kogo słuchać, za kim iść, aby żyć pięknie, mądrze i godnie. Głównym prelegentem spotkania będzie ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, który wygłosi konferencję o Bożej miłości, o Chrystusie, który zaprasza do bardzo osobistej relacji i więzi. Świadectwem życia i przesłaniem do młodych podzieli się p. Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka oraz Dobromir Makowski.

PROGRAM

Bardzo ważnym wymiarem spotkania młodych będzie wspólna modlitwa: adoracja Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa na Wałach, a nade wszystko Eucharystia w bazylice jasnogórskiej, której będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Udział w Forum zgłosiło ponad 1200 osób.

RSK

Fot. www.rsk.edu.pl/galeria/

BRAK KOMENTARZY