Sekretariat Generalny Synodu poinformował, że Ojciec Święty Franciszek wyznaczył datę drugiej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, która odbędzie się jesienią tego roku w Rzymie, w dniach od 2 do 27 października.

Druga sesja Synodu zostanie poprzedzona rekolekcjami dla uczestników obrad, które potrwają od 30 września do 1 października.

Równolegle z komunikatem opublikowano również chirograf papieski, który ustanawia powołanie grup studium w celu pogłębienia niektórych tematów, wyłonionych podczas poprzedniej sesji. Grupy zostaną utworzone pomiędzy odpowiednimi dykasteriami Kurii Rzymskiej i Sekretariatem Generalnym Synodu, który będzie je koordynował. „Postanawiam, aby zgodnie z art. 33 Praedicate evangelium, dykasterie Kurii Rzymskiej współpracowały, +zgodnie ze swoją właściwością, w pracach Sekretariatu Generalnego Synodu+, tworząc grupy studyjne, które zainicjują, metodą synodalną, pogłębione studium niektórych tematów, które pojawiły się podczas I Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów” – napisano w dokumencie papieskim opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Jesienne obrady będą kontynuacją prac trwającego w Kościele Synodu o synodalności na temat „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Pierwsza sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów odbyła się w Rzymie, w październiku 2023 roku.

KAI/ vaticannews/ BP KEP

 

BRAK KOMENTARZY