Doroczne Czuwanie Modlitewne w intencji Polonii i jej duszpasterzy odbędzie się w nocy z 20 na 21 październik br. w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze. Modlitwie w przededniu 75. rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda będą przyświecać jego słowa: „modlić się, by nowe życie polskie natchnęło się prawdą i miłością”. 

Głównym punktem 38. Jasnogórskiej Nocy Czuwania w intencji Polskich Emigrantów i ich Duszpasterzy będzie uroczysta Eucharystia w piątek, 20 października, o godzinie 23.00. Przewodniczyć jej będzie bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Koncelebrować będą Księża Chrystusowcy. Msza Święta będzie transmitowana przez Radio Maryja oraz TV Trwam.

„Na Jasnej Górze pragniemy powierzać intencje wszystkich Polaków w kraju i na emigracji, dlatego zachęcamy do duchowej łączności i wspólnej modlitwy z nami i za nas, do powierzania Matce Bożej swoich osobistych intencji i spraw” – czytamy na stronie internetowej Biura Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Tegoroczne spotkanie w jasnogórskim sanktuarium odbędzie się pod hasłem: „By nowe życie polskie natchnęło się prawdą i miłością”. To słowa Czcigodnego Sługi Bożego Augusta kardynała Hlonda z Modlitwy za Polskę, wypowiedzianej do Matki Bożej, w Lourdes, w czasie wojny, 19 listopada 1940 r.  W tym roku, 22 października, przeżywamy też 75. rocznicę śmierci kard. Hlonda, założyciela Chrystusowców.

W związku z czuwaniem, Chrystusowcy uruchomili specjalny serwis internetowy: www.czuwanie.chrystusowcy.pl, w którym pojawiać się będą szczegółowe informacje na temat inicjatywy. Modlitewne intencje można przesyłać na adres mailowy czuwanie@chrystusowcy.pl.

Czuwanie jest organizowane od 1985 roku przez Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej oraz Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii.

Więcej informacji:

Jasnogórskie Czuwanie Modlitewne za Polonię i jej duszpasterzy AD 2023