24 i 25 września 2022 r. odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin działający przy Radzie Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 24 września Mszą św. o godz. 15.30 w Kaplicy Matki Bożej spotkaniem doradców życia rodzinnego. W niedzielę 25 września o godz. 9.00 w Sali o. Kordeckiego uczestnicy wezmą udział w konferencji pt. „Dialog drogą miłości” w narzeczeństwie, małżeństwie oraz związkach nieuregulowanych w Kościele. Mszy św. na Szczycie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie bp warszawsko-praski Romuald Kamiński. Podczas Eucharystii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego i zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

Jak podkreślił ks. Robert Wielądek, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Radzie KEP ds. Rodziny, hasło pielgrzymki „Rodzina wspólnotą pokoju” jest nieprzypadkowe. „Chcemy się modlić o pokój: o pokój na świecie, pokój w naszych rodzinach, pokój w naszej ojczyźnie. O to, abyśmy byli tymi, którzy ten pokój rodzą” – powiedział, zapraszając na Jasną Górę.

 

Program Pielgrzymki:

BP KEP