Życzenia Przewodniczącego KEP dla nowego Nuncjusza

06-08-2016
2655

– Z wielką radością przyjąłem informację o tym, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Nuncjuszem Apostolskim w Polsce – napisał do nowo mianowanego nuncjusza abp. Salvatore Pennacchio Przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki.

Publikujemy treść życzeń:

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Nuncjuszu,

z wielką radością przyjąłem informację o tym, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Nuncjuszem Apostolskim w Polsce.

W imieniu Konferencji Episkopatu oraz wszystkich wiernych chciałbym serdecznie powitać Księdza Arcybiskupa w naszej ojczyźnie, zapewniając o naszej życzliwej pamięci i modlitwie przed Bogiem.

Rok, w którym Wasza Ekscelencja rozpoczyna misję w naszym kraju, jest czasem szczególnym. W Kościele Powszechnym obchodzimy bowiem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. W Polsce świętujemy zaś Jubileusz 1050-lecia chrztu naszego narodu. Jedno i drugie wydarzenie zapraszają nas do odkrycia Boga bogatego w miłosierdzie, który w swojej hojności obdarowuje swój lud miłością konkretną i czułą – o czym przypomniał nam Papież Franciszek podczas tegorocznej pielgrzymki do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Mam nadzieję, że czas misji Księdza Arcybiskupa w Polsce będzie obfitował w liczne momenty doświadczenie żywej obecności Boga, zarówno w bogatej historii naszego narodu, jak i w codziennej, wiernej i wytrwałej posłudze głoszenia słowa, sprawowania sakramentów i służbie ubogim, podejmowanych w naszych diecezjach przez miliony wiernych oraz tysiące kapłanów i osób życia konsekrowanego.

Życie i posługę Waszej Ekscelencji zawierzam Bogu, przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej, Królowej Polski.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski