W dniach od 27 do 30 czerwca w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych, organizowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca.

SAM, czyli Szkoła Animatorów Misyjnych, przygotowywana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce, ma bogatą i długą historię. Ożywia świadomość misyjną, budzi ducha misyjnego wolontariatu, łączy środowiska zainteresowane misją Kościoła. „Pragniemy kontynuować tę tradycję, powiększać ją o nowych uczestników i rozbudowywać jej profil, gdyż czas misyjny wydaje się dziś czasem aktualnym dla całego Kościoła, i to w każdym zakątku świata” – zapewniają organizatorzy.

Co to jest Szkoła Animatorów Misyjnych? To cztery dni wspólnoty, refleksji, celebracji, dialogu, warsztatów, ale również odpoczynku oraz integracji ludzi o młodym sercu i duszy, którzy pragną przekazywać innym Dobrą Nowinę. To okazja, by zrozumieć sens misji Kościoła i poznać Papieskie Dzieła Misyjne oraz inne instytucje służebne wobec misji, jaką prowadzi Kościół katolicki. SAM może stać się również czasem osobistego rozeznania, a także wyboru sposobu i miejsca zaangażowania się w dzieło ewangelizacji.

Kto może być uczestnikiem SAM? Szkoła Animatorów Misyjnych jest otwarta na ludzi młodych i dorosłych, świeckich i duchownych, siostry i braci zakonnych, głęboko praktykujących wiarę i dopiero co nawróconych, którzy są zainteresowani wolontariatem misyjnym lub, szeroko patrząc, misyjnym sensem działalności Kościoła. Udział w SAM nie jest deklaracją wyjazdu na misje, ale oznacza, że ktoś nosi w sobie pragnienie bycia misjonarzem tu i teraz, gorąco pragnie, aby wiara objawiona była rozkrzewiana w każdej kulturze i w każdej ludzkiej duszy. „W SAM nie biorą udziału dzieci, jednak – od młodzieży licealnej wzwyż – nie istnieje górna granica wieku. Liczy się młodość ducha, ciekawość kultur, z której każda jest godna Ewangelii, oraz odrobina ofiarności i twórczego myślenia” – informują organizatorzy.

Tegoroczna edycja Szkoły Animatorów Misyjnych organizowana jest w Centrum Formacji Misyjnej przy ul. Byszewskiej 1 na warszawskim Targówku. Potrwa od 27 do 30 czerwca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: pdrw@missio.org.pl lub tel.: (22) 838 29 44

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce/ BP KEP

Foto: Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce