Abp Depo: Często wołam do Matki Bożej: „Maryjo, powiedz Chrystusowi o nas!”

16-03-2017
2304

O swoim zawierzeniu Maryi oraz o tym, skąd czerpie inspirację do refleksji, które wygłasza podczas Apelu Jasnogórskiego – mówił dla biura prasowego KEP abp Wacław Depo, przewodniczący nowo powołanej Komisji Maryjnej. Biskupi zdecydowali o jej powstaniu podczas 375. zebrania plenarnego KEP.

– Ciągle na nowo staję wobec oblicza Matki Bożej na Jasnej Górze. Ks. Jan Twardowski mówił: „Ty jesteś żywa za tym obrazem”. Ja też staram się przebijać przez ten obraz, aby spotykać Ją – mówił o swoich relacjach z Maryją Metropolita Częstochowski.

Podkreślił, że Maryja była obecna i odgrywała ważną rolę już w okresie jego dzieciństwa. – Pamiętam, że nad naszym dziecięcym łóżkiem był duży obraz Niepokalanego Serca Matki Bożej. Ta maryjność wypływa spod serca Matki – wspominał abp Depo.

Przyznał także, że zawierzenia Maryi, która przedkłada nasze prośby swojemu Synowi uczy się nieustannie od św. Jana Pawła II. – Często wołam do Matki Bożej za św. Janem Pawłem II: „Maryjo, powiedz Chrystusowi o nas!”. Papież mówił: moje sprawy, kiedy ja Jej przekładam, stają się Jej sprawami i ona dopiero idzie do Syna i prosi z całą siłą – powiedział.

Pasterz archidiecezji częstochowskiej każdego dnia przed błogosławieństwem apelowym kieruje do zgromadzonych w Kaplicy Jasnogórskiej kilka słów refleksji na temat aktualnych wydarzeń w Kościele i w Ojczyźnie. Abp Depo wskazał jednocześnie na Ducha Świętego, jako tego, który prowadzi każde tchnienie serca i umysłu.

BPKEP