Abp Jean Sleiman: Ufamy, że wspólnota międzynarodowa powstrzyma tę inwazję

26-08-2014

– Wszystkie wspólnoty w Iraku cierpią z powodu terroryzmu, które wprowadza Państwo Islamskie. Największymi ofiarami tego terroru islamistycznego są chrześcijanie i jazydzi – mówi abp Jean Benjamin Sleiman OCD, łaciński metropolita Bagdadu.

1257

W związku z tragedią humanitarną i ludobójstwem w Iraku oraz z obchodami Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprosiło łacińskiego arcybiskupa Bagdadu do Polski.

– Ufam, że wysiłki wspólnoty międzynarodowej i wszystkich ludzi dobrej woli doprowadzą do tego, że Państwo Islamskie zostanie zatrzymane – mówił abp Sleiman wczoraj, podczas spotkania z dziennikarzami na Jasnej Górze. Przypomniał  bardzo wyraźne stanowisko Ojca Świętego, który  powiedział, że agresor musi być zatrzymany. Zadaniem wspólnoty międzynarodowej jest podjęcie wysiłku, by to uczynić.

POSŁUCHAJ
Źródło: www.jasnagora.com

Ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie, poinformował o apelu chaldejskego patriarchy Babilonu Louisa Raphaëla I Sako, zdaniem którego wspólnota międzynarodowa, a w szczególności USA i Europa , nie może pozostać obojętna ze względu na swą moralną i historyczną odpowiedzialność za Irak. Jego zdaniem „sumienie świata nie jest tego w pełni świadome, jak poważna jest sytuacja.”