Główne obchody 7. rocznicy wyboru papieża Franciszka odbędą się w czwartek 12 marca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. „W tym roku do naszych modlitw papieskich, włączamy także dziękczynienie za pontyfikat św. Jana Pawła II w 100. rocznicę jego narodzin” – zapowiada abp Salvatore Pennacchio, który będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z udziałem Episkopatu Polski.

AKREDYTACJE do 9 marca do godz. 10.00 przyjmuje Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej pod adresem: biuroprasowe@archwwa.pl. Ze względu na wymogi SOP prosimy podać oprócz imienia i nazwiska, redakcji oraz rodzaju akredytacji (foto, TV, prasa, internet) również PESEL i imię ojca.

Msza św. w intencji papieża Franciszka zostanie odprawiona w czwartek 12 marca o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej. Z nuncjuszem apostolskim w Polsce koncelebrować będą: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wraz z biskupami uczestniczącymi w tych dniach w Warszawie w 386. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi emerytowany metropolita krakowski – kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II.

– W tym roku będziemy także dziękować Ojcu Świętemu za kanonizację św. Jana Pawła II i zbliżającą się beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego – podkreśla w zaproszeniu na uroczystości metropolita warszawski. – Spotkajmy się na Eucharystii w sanktuarium Opatrzności Bożej! – zaprasza kard. Nycz i zachęca do modlitwy za papieża i Kościół w parafiach, wspólnotach i rodzinach. To nasza odpowiedź na jego ciągłe prośby: módlcie się za mnie!

We Mszy św. wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzystów oraz korpus dyplomatyczny. Przybędą także wierni obu warszawskich diecezji, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią połączone chóry: Chór Archikatedry Warszawskiej oraz Tibi Domine z kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego.

Msza św. będzie transmitowana na antenie TVP 3, a homilia także w TVP Info.

7. rocznica wyboru

13 marca 2013 r. 76-letni wówczas kard. Jorge Mario Bergoglio SJ z Argentyny został wybrany na papieża. Jest 266. biskupem Rzymu, pierwszym papieżem z Ameryki. Został wybrany w drugim dniu konklawe, w piątym głosowaniu. Jako pierwszy przybrał imię Franciszek. Program swego pontyfikatu zawarł w adhortacji apostolskiej Evangelii gaudium z 2013 r.

Za: www.archwwa.pl

BRAK KOMENTARZY