W piątek, 17 maja 2024 roku, odbyło się na Jasnej Górze spotkanie modlitewne i formacyjne liderów i animatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Było to przygotowanie do sobotniego Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy na Jasnej Górze.
Podczas piątkowego spotkania konferencje poprowadził Damian Stayne ze wspólnotą Cor et Lumen Christi. Mszy świętej przewodniczył Bp Andrzej Siemieniewski z Legnicy. W homilii przypomniał o ważnym zadaniu „prowadzenia owiec” do Jezusa i Ewangelii. Podkreślił, że nie jest to zadanie tylko dla biskupów i duszpasterzy, ale również świeccy są powołani, aby innych przyprowadzać do Jezusa.
Drugą część homilii poświęcił zbliżającemu się Jubileuszowi Odkupienia w 2033 roku. „To jest mega Jubileusz, to będzie giga Jubileusz – Jubileusz naszego Odkupienia, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, Zesłania Ducha Świętego i założenia Kościoła. Niech rok 2033 będzie również dla Odnowy w Duchu Świętym wielkim zadaniem i programem, abyśmy zjednoczeni i uświęceni oddali Jezusowi chwałę. Ten program wytyczył nam już papież Franciszek, do nowenny przed tym Jubileuszem wezwali nas biskupi w Polsce, wspólnoty Odnowy w USA już przyjęły dla siebie program drogi ku temu Jubileuszowi. Teraz czas na Odnowę w Duchu Świętym w Polsce” – powiedział.
Spotkanie zakończyło się wspólnym uwielbieniem, adoracją Najświętszego Sakramentu i udziałem w Apelu Jasnogórskim, podczas którego rozważania poprowadził ks. Artur Potrapeluuk.
bpap
Fot. Karol Porwich