– To, co zawsze ujmuje w jego książkach to jest nieśmiertelność tematów. Tam zawsze jest Bóg, tam jest człowiek kochający, cierpiący, biedny, powstający, człowiek, który wadzi się z Bogiem, ale który zdaje sobie sprawę z tego, że bez tego Boga jest bezradny – mówił o twórczości orionisty ks. Marka Chrzanowskiego autor wstępu do jego najnowszej książki „Kawa z niebem” bp Wiesław Mering. Książkę będącą komentarzami do codziennej Ewangelii zaprezentowano w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Dniu Ojca 23 czerwca 2016 r. podczas wieczoru autorskiego z udziałem muzyków i aktorów.

Podczas spotkania rozmowę z ks. Markiem Chrzanowskim poprowadził Paweł Królikowski. Jego wiersze czytały: Małgorzata Kożuchowska, Laura Breszka, Olga Próchniak i Aleksandra Posielężna. Tej ostatniej towarzyszył kwartet smyczkowy. Teksty wierszy orionisty zaśpiewali: Jakub Tomalak z zespołem, Maria Sułecka, Milena Dworznikowska i Natalia Wojtasik.  Ks. Marek Chrzanowski FDP wydał dotąd m.in. 9 tomików wierszy, opowiadania, których bohaterkami są kobiety, medytacje dla kobiet, rozważania nad Słowem Bożym. Ostatnio ukazała się też powieść orionisty oraz płyta Marii Sułeckiej z muzyką Jakuba Tomalaka do tekstów poezji („Odnalazłeś mnie”).

– To niezwykłe, że twórczość jednego księdza łączy tylu ludzi, tak wielu różnych wykonawców z całej Polski – mówili uczestnicy spotkania „Kawa z niebem w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski”. Niecodzienny wieczór w „sercu Kościoła” przyciągnął wielu słuchaczy. W Roku Miłosierdzia i w Dniu Ojca można było wsłuchać się w pełne ciepła i miłości słowa pisarza i poety o Bogu Ojcu, który jest Miłością…

Zobacz też:
>>Galeria zdjęć

BRAK KOMENTARZY